    Murata Electronics GCM219R72A392JA37D
    Part No.:
    GCM219R72A392JA37D
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDGCM219R72A392JA37D.pdf
    Description:
    CAP CER 3900PF 100V X7R 0805
    Capacitance:
    3900 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Voltage - Rated:
    100V
    Thickness (Max):
    0.037" (0.95mm)
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GCM219R72A392JA37D on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GCM219R72A392JA37D price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GCM219R72A392JA37D?
    Image GCM219R72A392JA37D
    Part Number GCM219R72A392JA37D
    Part Status Not For New Designs
    Capacitance 3900 pF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 100V
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)