    Murata Electronics GCM21B5C2J122GX03L
    Part No.:
    GCM21B5C2J122GX03L
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDGCM21B5C2J122GX03L.pdf
    Description:
    CAP CER 1200PF 630V C0G/NP0 0805
    Part Status:
    Active
    Capacitance:
    1200 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Voltage - Rated:
    630V
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GCM21B5C2J122GX03L on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GCM21B5C2J122GX03L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GCM21B5C2J122GX03L?
    Image GCM21B5C2J122GX03L
    Part Number GCM21B5C2J122GX03L
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 1200 pF
    Tolerance ±2%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 630V
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)