    Murata Electronics GCM31A5C3A151JX01D
    Part No.:
    GCM31A5C3A151JX01D
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDGCM31A5C3A151JX01D.pdf
    Description:
    CAP CER 150PF 1KV C0G/NP0 1206
    Capacitance:
    150 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Thickness (Max):
    0.039" (1.00mm)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GCM31A5C3A151JX01D on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GCM31A5C3A151JX01D price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GCM31A5C3A151JX01D?
    Image GCM31A5C3A151JX01D
    Part Number GCM31A5C3A151JX01D
    Part Status Active
    Capacitance 150 pF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)