    Murata Electronics GCM31B7U3A391JX01L
    Part No.:
    GCM31B7U3A391JX01L
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDGCM31B7U3A391JX01L.pdf
    Description:
    CAP CER 390PF 1KV U2J 1206
    Capacitance:
    390 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Temperature Coefficient:
    U2J
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GCM31B7U3A391JX01L on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GCM31B7U3A391JX01L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GCM31B7U3A391JX01L?
    Image GCM31B7U3A391JX01L
    Part Number GCM31B7U3A391JX01L
    Part Status Active
    Capacitance 390 pF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient U2J
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)