    Murata Electronics GQM0335G2D2R7WB01J
    Part No.:
    GQM0335G2D2R7WB01J
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Description:
    CAP CER 2.7PF 200V X8G 0201
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    GQM
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Capacitance:
    2.7 pF
    Tolerance:
    ±0.05pF
    Temperature Coefficient:
    X8G
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    High Q, Low Loss
    Lead Style:
    Ratings:
    Part Applications:
    RF, Microwave, High Frequency
    Voltage - Rated:
    200V
    Failure Rate:
    Mounting Style:
    Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing:
    Package / Case:
    0201 (0603 Metric)
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GQM0335G2D2R7WB01J on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GQM0335G2D2R7WB01J price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GQM0335G2D2R7WB01J?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image GQM0335G2D2R7WB01J
    Part Number GQM0335G2D2R7WB01J
    Manufacturer Murata Electronics
    Series GQM
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 2.7 pF
    Tolerance ±0.05pF
    Temperature Coefficient X8G
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features High Q, Low Loss
    Lead Style -
    Ratings -
    Part Applications RF, Microwave, High Frequency
    Voltage - Rated 200V
    Failure Rate -
    Mounting Style Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing -
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)