    Murata Electronics GQM0335G2D5R9WB01J
    Part No.:
    GQM0335G2D5R9WB01J
    Description:
    CAP CER 5.9PF 200V X8G 0201
    Capacitance:
    5.9 pF
    Tolerance:
    ±0.05pF
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Voltage - Rated:
    200V
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GQM0335G2D5R9WB01J on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GQM0335G2D5R9WB01J price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GQM0335G2D5R9WB01J?
    Image GQM0335G2D5R9WB01J
    Part Number GQM0335G2D5R9WB01J
    Part Status Active
    Capacitance 5.9 pF
    Tolerance ±0.05pF
    Temperature Coefficient X8G
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Voltage - Rated 200V
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)