    Murata Electronics GRM31A5C2J151JW01J
    Part No.:
    GRM31A5C2J151JW01J
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDGRM31A5C2J151JW01J.pdf
    Description:
    CAP CER 150PF 630V C0G/NP0 1206
    Capacitance:
    150 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Voltage - Rated:
    630V
    Thickness (Max):
    0.039" (1.00mm)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GRM31A5C2J151JW01J on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GRM31A5C2J151JW01J price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GRM31A5C2J151JW01J?
    Image GRM31A5C2J151JW01J
    Part Number GRM31A5C2J151JW01J
    Part Status Active
    Capacitance 150 pF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Part Applications General Purpose
    Voltage - Rated 630V
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)