    Murata Electronics GRM31A5C3A120JW01D
    Part No.:
    GRM31A5C3A120JW01D
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDGRM31A5C3A120JW01D.pdf
    Description:
    CAP CER 12PF 1KV C0G/NP0 1206
    Part Status:
    Active
    Capacitance:
    12 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Package / Case:
    1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max):
    0.039" (1.00mm)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GRM31A5C3A120JW01D on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GRM31A5C3A120JW01D price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GRM31A5C3A120JW01D?
    Image GRM31A5C3A120JW01D
    Part Number GRM31A5C3A120JW01D
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 12 pF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Part Applications General Purpose
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Lead Spacing -
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)