    Murata Electronics GRM31A5C3A150JW01D
    Part No.:
    GRM31A5C3A150JW01D
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDGRM31A5C3A150JW01D.pdf
    Description:
    CAP CER 15PF 1KV C0G/NP0 1206
    Capacitance:
    15 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Thickness (Max):
    0.039" (1.00mm)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GRM31A5C3A150JW01D on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GRM31A5C3A150JW01D price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GRM31A5C3A150JW01D?
    Image GRM31A5C3A150JW01D
    Part Number GRM31A5C3A150JW01D
    Part Status Active
    Capacitance 15 pF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Part Applications General Purpose
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)