    Murata Electronics GRM31A7U3A120JW31D
    Part No.:
    GRM31A7U3A120JW31D
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDGRM31A7U3A120JW31D.pdf
    Description:
    CAP CER 12PF 1KV U2J 1206
    Part Status:
    Active
    Capacitance:
    12 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Temperature Coefficient:
    U2J
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Package / Case:
    1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max):
    0.039" (1.00mm)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GRM31A7U3A120JW31D on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GRM31A7U3A120JW31D price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GRM31A7U3A120JW31D?
    Image GRM31A7U3A120JW31D
    Part Number GRM31A7U3A120JW31D
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 12 pF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient U2J
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Part Applications General Purpose
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Lead Spacing -
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)