    Pasternack PE33795LF/HS-12
    Part No.:
    PE33795LF/HS-12
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE33795LF/HS-12.pdf
    Description:
    MCX Plug Right Angle to SMA Fema
    Length:
    12.00" (304.80mm)
    Frequency - Max:
    3 GHz
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Qualification:
    1. How to order PE33795LF/HS-12 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the PE33795LF/HS-12 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PE33795LF/HS-12?
    Image PE33795LF/HS-12 PE33795LF/HS-24 PE33795LF/HS-36 PE33795LF/HS-48 PE33795LF/HS-72
    Part Number PE33795LF/HS-12 PE33795LF/HS-24 PE33795LF/HS-36 PE33795LF/HS-48 PE33795LF/HS-72
    2nd Connector SMA Jack SMA Jack SMA Jack SMA Jack SMA Jack
    Color Tan Tan Tan Tan Tan
    2nd Contact Gender Female Female Female Female Female
    1st Contact Gender Male Male Male Male Male
    Length 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 48.0" (1.2m) 4.0' 72.0" (1.8m) 6.0'
    Frequency - Max 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz
    Cable Type RG-316 RG-316 RG-316 RG-316 RG-316
    Features - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms