    Pasternack PE34433LF-72
    Part No.:
    PE34433LF-72
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE34433LF-72.pdf
    Description:
    COAX CBL MHV TO MHV
    Style:
    MHV to MHV
    1st Connector:
    MHV Plug
    2nd Connector:
    MHV Plug
    Length:
    72.0" (1.8m) 6.0'
    Frequency - Max:
    Cable Type:
    RG-316
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Operating Temperature:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order PE34433LF-72 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the PE34433LF-72 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PE34433LF-72?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image PE34433LF-12 PE34433LF-24 PE34433LF-60 PE34433LF-72 PE34433LF-36
    Part Number PE34433LF-12 PE34433LF-24 PE34433LF-60 PE34433LF-72 PE34433LF-36
    Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
    Series - - - - -
    Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
    Part Status Active Active Active Active Active
    Style MHV to MHV MHV to MHV MHV to MHV MHV to MHV MHV to MHV
    1st Connector MHV Plug MHV Plug MHV Plug MHV Plug MHV Plug
    2nd Connector MHV Plug MHV Plug MHV Plug MHV Plug MHV Plug
    Color - - - - -
    2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
    1st Contact Gender Male Male Male Male Male
    Length 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 60.0" (1.5m) 5.0' 72.0" (1.8m) 6.0' 36.00" (914.40mm)
    Frequency - Max - - - - -
    Cable Type RG-316 RG-316 RG-316 RG-316 RG-316
    Features - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms