    Pasternack PE34523/HS-36
    Part No.:
    PE34523/HS-36
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE34523/HS-36.pdf
    Description:
    N Male to MMCX Plug Cable 36 Inc
    Style:
    N-Type to MMCX
    1st Connector:
    N-Type Plug
    2nd Connector:
    MMCX Plug
    Color:
    White
    Length:
    36.00" (914.40mm)
    Frequency - Max:
    1 GHz
    Cable Type:
    RG-188
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order PE34523/HS-36 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the PE34523/HS-36 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PE34523/HS-36?
    Image PE34523/HS-12 PE34523/HS-24 PE34523/HS-36 PE34523/HS-48 PE34523/HS-72
    Part Number PE34523/HS-12 PE34523/HS-24 PE34523/HS-36 PE34523/HS-48 PE34523/HS-72
    Style N-Type to MMCX N-Type to MMCX N-Type to MMCX N-Type to MMCX N-Type to MMCX
    1st Connector N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug
    2nd Connector MMCX Plug MMCX Plug MMCX Plug MMCX Plug MMCX Plug
    Color White White White White White
    Length 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 48.0" (1.2m) 4.0' 72.0" (1.8m) 6.0'
    Frequency - Max 1 GHz 1 GHz 1 GHz 1 GHz 1 GHz
    Cable Type RG-188 RG-188 RG-188 RG-188 RG-188
    Features - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C