PE3819-36.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3819-36.
| Image |  |
| Part Number | PE3819-6 | PE3819-18 | PE3819-24 | PE3819-36 | PE3819LF-12 |
| Manufacturer | Pasternack | Pasternack | Pasternack | Pasternack | Pasternack |
| Series | - | - | - | - | - |
| Packaging | Retail Package | Retail Package | Retail Package | Retail Package | Retail Package |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Style | SMA to SMA | SMA to SMA | SMA to SMA | SMA to SMA | SMA to SMA |
| 1st Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| Color | Copper | Copper | Copper | Copper | - |
| 2nd Contact Gender | Male | Male | Male | Male | Male |
| 1st Contact Gender | Male | Male | Male | Male | Male |
| 2nd Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| Length | 6.000" (152.40mm) | 18.00" (457.20mm) | 24.00" (609.60mm) | 36.00" (914.40mm) | 12.00" (304.80mm) |
| Frequency - Max | 12.4 GHz | 12.4 GHz | 12.4 GHz | 12.4 GHz | - |
| Cable Type | RG-402 | RG-402 | RG-402 | RG-402 | RG-402 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Overall Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Cable Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Connector Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |