PE3819LF-60.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3819LF-60.
| Image |  |
| Part Number | PE3819LF-12 | PE3819LF-60 |
| Manufacturer | Pasternack | Pasternack |
| Series | - | - |
| Packaging | Retail Package | Retail Package |
| Part Status | Active | Active |
| Style | SMA to SMA | SMA to SMA |
| 1st Connector | SMA Plug, Right Angle | SMA Plug, Right Angle |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - | - |
| 2nd Connector | SMA Plug, Right Angle | SMA Plug, Right Angle |
| Color | - | - |
| 2nd Contact Gender | Male | Male |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Contact Gender | Male | Male |
| 2nd Connector Mounting Feature | - | - |
| Length | 12.00" (304.80mm) | 60.0" (1.5m) 5.0' |
| Frequency - Max | - | - |
| Cable Type | RG-402 | RG-402 |
| Features | - | - |
| Overall Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Cable Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Connector Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms |