    Pasternack PE3C3586-48
    Part No.:
    PE3C3586-48
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3C3586-48.pdf
    Description:
    COAX CBL SMA TO SMP
    Style:
    SMA to SMP
    1st Connector:
    SMA Jack
    2nd Connector:
    SMP Jack, Right Angle
    2nd Contact Gender:
    Female
    1st Contact Gender:
    Female
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    48.0" (1.2m) 4.0'
    Frequency - Max:
    3 GHz
    Cable Type:
    RG-316
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Qualification:
    1. How to order PE3C3586-48 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the PE3C3586-48 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PE3C3586-48?
    Image PE3C3586-12 PE3C3586-24 PE3C3586-36 PE3C3586-48 PE3C3586-72
    Part Number PE3C3586-12 PE3C3586-24 PE3C3586-36 PE3C3586-48 PE3C3586-72
    Style SMA to SMP SMA to SMP SMA to SMP SMA to SMP SMA to SMP
    1st Connector SMA Jack SMA Jack SMA Jack SMA Jack SMA Jack
    Color Tan Tan Tan Tan Tan
    2nd Contact Gender Female Female Female Female Female
    1st Contact Gender Female Female Female Female Female
    Length 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 48.0" (1.2m) 4.0' 72.0" (1.8m) 6.0'
    Frequency - Max 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz
    Cable Type RG-316 RG-316 RG-316 RG-316 RG-316
    Features - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms