    Pasternack PE3C8048-72
    Part No.:
    PE3C8048-72
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3C8048-72.pdf
    Description:
    BNC Female 4 Hole Flange to MCX
    Length:
    72.0" (1.8m) 6.0'
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Qualification:
    1. How to order PE3C8048-72 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the PE3C8048-72 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PE3C8048-72?
    Image PE3C8048-12 PE3C8048-24 PE3C8048-36 PE3C8048-48 PE3C8048-72
    Part Number PE3C8048-12 PE3C8048-24 PE3C8048-36 PE3C8048-48 PE3C8048-72
    Length 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 48.0" (1.2m) 4.0' 72.0" (1.8m) 6.0'
    Features - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms