    Pasternack PE3W03667-36
    Part No.:
    PE3W03667-36
    Manufacturer:
    Pasternack
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3W03667-36.pdf
    Description:
    COAX CBL BNC TO SMA
    Manufacturer:
    Pasternack
    Series:
    Packaging:
    Retail Package
    Part Status:
    Active
    Style:
    BNC to SMA
    1st Connector:
    BNC Plug, Right Angle
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    SMA Plug
    Color:
    White
    2nd Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    36.00" (914.40mm)
    Frequency - Max:
    2 GHz
    Cable Type:
    RG-188
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Operating Temperature:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order PE3W03667-36 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the PE3W03667-36 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PE3W03667-36?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image PE3W03667-12 PE3W03667-24 PE3W03667-36 PE3W03667-48 PE3W03667-72
    Part Number PE3W03667-12 PE3W03667-24 PE3W03667-36 PE3W03667-48 PE3W03667-72
    Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
    Series - - - - -
    Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
    Part Status Active Active Active Active Active
    Style BNC to SMA BNC to SMA BNC to SMA BNC to SMA BNC to SMA
    2nd Connector SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug
    Color White White White White White
    2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
    1st Contact Gender Male Male Male Male Male
    Length 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 48.0" (1.2m) 4.0' 72.0" (1.8m) 6.0'
    Frequency - Max 2 GHz 2 GHz 2 GHz 2 GHz 2 GHz
    Cable Type RG-188 RG-188 RG-188 RG-188 RG-188
    Features - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms