    Pasternack PE3W05373-48
    Part No.:
    PE3W05373-48
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3W05373-48.pdf
    Description:
    COAX CBL SMA TO SMB
    Style:
    SMA to SMB
    1st Connector:
    SMA Plug, Right Angle
    2nd Connector:
    SMB Plug, Right Angle
    Color:
    White
    Length:
    48.0" (1.2m) 4.0'
    Frequency - Max:
    3 GHz
    Cable Type:
    RG-188 DS
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Qualification:
    1. How to order PE3W05373-48 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the PE3W05373-48 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PE3W05373-48?
    Image PE3W05373-12 PE3W05373-24 PE3W05373-36 PE3W05373-48 PE3W05373-60
    Part Number PE3W05373-12 PE3W05373-24 PE3W05373-36 PE3W05373-48 PE3W05373-60
    Style SMA to SMB SMA to SMB SMA to SMB SMA to SMB SMA to SMB
    Color White White White White White
    Length 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 48.0" (1.2m) 4.0' 60.0" (1.5m) 5.0'
    Frequency - Max 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz
    Cable Type RG-188 DS RG-188 DS RG-188 DS RG-188 DS RG-188 DS
    Features - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms