    Pasternack PE3W08958-36
    Part No.:
    PE3W08958-36
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3W08958-36.pdf
    Description:
    COAX CBL SMB TO SHV
    Style:
    SMB to SHV
    1st Connector:
    SHV Plug
    2nd Connector:
    SMB Plug
    Length:
    36.00" (914.40mm)
    Frequency - Max:
    300 MHz
    Cable Type:
    RG-174
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Qualification:
    1. How to order PE3W08958-36 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the PE3W08958-36 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PE3W08958-36?
    Image PE3W08958-12 PE3W08958-24 PE3W08958-36 PE3W08958-48 PE3W08958-72
    Part Number PE3W08958-12 PE3W08958-24 PE3W08958-36 PE3W08958-48 PE3W08958-72
    Style SMB to SHV SMB to SHV SMB to SHV SMB to SHV SMB to SHV
    1st Connector SHV Plug SHV Plug SHV Plug SHV Plug SHV Plug
    2nd Connector SMB Plug SMB Plug SMB Plug SMB Plug SMB Plug
    Color Black Black Black Black Black
    Length 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 48.0" (1.2m) 4.0' 72.0" (1.8m) 6.0'
    Frequency - Max 300 MHz 300 MHz 300 MHz 300 MHz 300 MHz
    Cable Type RG-174 RG-174 RG-174 RG-174 RG-174
    Features - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms - 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms