    Pasternack PE3W10718/SP1-36
    Part No.:
    PE3W10718/SP1-36
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3W10718/SP1-36.pdf
    Description:
    TNC Male Right Angle to N Male R
    Style:
    N-Type to TNC
    1st Connector:
    TNC Plug, Right Angle
    2nd Connector:
    N-Type Plug, Right Angle
    Color:
    Black
    Length:
    36.00" (914.40mm)
    Frequency - Max:
    6 GHz
    Cable Type:
    LMR 400
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order PE3W10718/SP1-36 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the PE3W10718/SP1-36 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PE3W10718/SP1-36?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image PE3W10718/SP1-12 PE3W10718/SP1-36 PE3W10718/SP1-48 PE3W10718/SP1-24 PE3W10718/SP1-60
    Part Number PE3W10718/SP1-12 PE3W10718/SP1-36 PE3W10718/SP1-48 PE3W10718/SP1-24 PE3W10718/SP1-60
    Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
    Series - - - - -
    Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
    Part Status Active Active Active Active Active
    Style N-Type to TNC N-Type to TNC N-Type to TNC N-Type to TNC N-Type to TNC
    Color Black Black Black Black Black
    2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
    1st Contact Gender Male Male Male Male Male
    Length 12.00" (304.80mm) 36.00" (914.40mm) 48.0" (1.2m) 4.0' 24.00" (609.60mm) 60.0" (1.5m) 5.0'
    Frequency - Max 6 GHz 6 GHz 6 GHz 6 GHz 6 GHz
    Cable Type LMR 400 LMR 400 LMR 400 LMR 400 LMR 400
    Features - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C