    SiTime SIT3372AI-1B3-25NX156.250000
    Part No.:
    SIT3372AI-1B3-25NX156.250000
    Manufacturer:
    SiTime
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDSIT3372AI-1B3-25NX156.250000.pdf
    Description:
    MEMS OSC VCXO 156.2500MHZ LVPECL
    Manufacturer:
    SiTime
    Series:
    SiT3372, Elite Platform™
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Part Status:
    Active
    Base Resonator:
    MEMS
    Type:
    VCXO
    Function:
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±345ppm
    Frequency:
    156.25 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Current - Supply (Max):
    92mA
    Supplier Device Package:
    6-PQFD (3.2x2.5)
    Ratings:
    Mounting Style:
    Surface Mount
    1. How to order SIT3372AI-1B3-25NX156.250000 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the SIT3372AI-1B3-25NX156.250000 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SIT3372AI-1B3-25NX156.250000?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Manufacturer SiTime SiTime SiTime SiTime SiTime
    Packaging Bulk Bulk Strip Strip Strip
    Part Status Active Active Active Active Active
    Base Resonator MEMS MEMS MEMS MEMS MEMS
    Type VCXO VCXO VCXO VCXO VCXO
    Function Enable/Disable - - - -
    Output LVPECL LVDS LVDS LVDS LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 2.5V
    Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm)
    Frequency Stability ±25ppm ±25ppm ±25ppm ±25ppm ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±80ppm ±50ppm ±70ppm ±770ppm ±345ppm
    Frequency 156.25 MHz 156.25 MHz 204.8 MHz 160 MHz 156.25 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Current - Supply (Max) 92mA 84mA 84mA 84mA 92mA