    Skyworks Solutions Inc. 530JB000268DGR
    Part No.:
    530JB000268DGR
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD530JB000268DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 268.0000KHZ CMOS SMD
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Series:
    Si530
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    CMOS
    Voltage - Supply:
    1.8V
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    268 kHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max):
    88mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Ratings:
    Mounting Style:
    Surface Mount
    1. How to order 530JB000268DGR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 530JB000268DGR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 530JB000268DGR?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image 530JB000268DGR
    Part Number 530JB000268DGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Si530
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Function Enable/Disable
    Output CMOS
    Voltage - Supply 1.8V
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Frequency 268 kHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max) 88mA