    Skyworks Solutions Inc. 540ABA156M250BBG
    Part No.:
    540ABA156M250BBG
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD540ABA156M250BBG.pdf
    Description:
    XTAL OSCILLATOR
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Series:
    Ultra™ Si540
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Part Status:
    Not For New Designs
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.052" (1.33mm)
    Frequency Stability:
    ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    156.25 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Current - Supply (Max):
    132mA
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    Mounting Style:
    Surface Mount
    1. How to order 540ABA156M250BBG on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 540ABA156M250BBG price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 540ABA156M250BBG?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image 540ABA156M250BBGR 540ABA156M250BBG
    Part Number 540ABA156M250BBGR 540ABA156M250BBG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Ultra™ Si540 Ultra™ Si540
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Part Status Not For New Designs Not For New Designs
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVPECL LVPECL
    Voltage - Supply 2.5V, 3.3V 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm) 0.052" (1.33mm)
    Frequency Stability ±10ppm ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Frequency 156.25 MHz 156.25 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Current - Supply (Max) 132mA 132mA