    Skyworks Solutions Inc. 540BBA200M000BCGR
    Part No.:
    540BBA200M000BCGR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD540BBA200M000BCGR.pdf
    Description:
    DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.052" (1.33mm)
    Frequency Stability:
    ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    200 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Current - Supply (Max):
    111mA
    Surface Mount
    1. How to order 540BBA200M000BCGR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 540BBA200M000BCGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 540BBA200M000BCGR?
    Image 540BBA200M000BCGR
    Part Number 540BBA200M000BCGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Ultra™ Si540
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)
    Frequency Stability ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Frequency 200 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Current - Supply (Max) 111mA