    Skyworks Solutions Inc. 540BBB245M000BCGR
    Part No.:
    540BBB245M000BCGR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD540BBB245M000BCGR.pdf
    Voltage - Supply:
    1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.052" (1.33mm)
    Frequency Stability:
    ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    245 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Current - Supply (Max):
    111mA
    Surface Mount
    1. How to order 540BBB245M000BCGR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 540BBB245M000BCGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 540BBB245M000BCGR?
    Image 540BBB245M000BCGR
    Part Number 540BBB245M000BCGR
    Output LVDS
    Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)
    Frequency Stability ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Frequency 245 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Current - Supply (Max) 111mA