    Skyworks Solutions Inc. 540BBC156M250BCGR
    Part No.:
    540BBC156M250BCGR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD540BBC156M250BCGR.pdf
    Voltage - Supply:
    1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.052" (1.33mm)
    Frequency Stability:
    ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    156.25 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Current - Supply (Max):
    111mA
    Surface Mount
    1. How to order 540BBC156M250BCGR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 540BBC156M250BCGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 540BBC156M250BCGR?
    Image 540BBC156M250BCGR
    Part Number 540BBC156M250BCGR
    Output LVDS
    Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)
    Frequency Stability ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Frequency 156.25 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Current - Supply (Max) 111mA