    Skyworks Solutions Inc. 545ACA100M000ACGR
    Part No.:
    545ACA100M000ACGR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD545ACA100M000ACGR.pdf
    Description:
    OSCILLATOR SMD
    Packaging:
    Strip
    Voltage - Supply:
    2.5V ~ 3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.056" (1.43mm)
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    100 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max):
    153mA
    Surface Mount
    1. How to order 545ACA100M000ACGR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 545ACA100M000ACGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 545ACA100M000ACGR?
    Image 545ACA100M000ACGR
    Part Number 545ACA100M000ACGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Ultra™ Si545
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Strip
    Part Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Function Enable/Disable
    Output LVPECL
    Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.056" (1.43mm)
    Frequency Stability ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Frequency 100 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max) 153mA