    Skyworks Solutions Inc. 545BCC125M000ACGR
    Part No.:
    545BCC125M000ACGR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD545BCC125M000ACGR.pdf
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Voltage - Supply:
    1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.056" (1.43mm)
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    125 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max):
    121mA
    Surface Mount
    1. How to order 545BCC125M000ACGR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 545BCC125M000ACGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 545BCC125M000ACGR?
    Image 545BCC125M000ACGR
    Part Number 545BCC125M000ACGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Ultra™ SI545
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.056" (1.43mm)
    Frequency Stability ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Frequency 125 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max) 121mA