    Skyworks Solutions Inc. 545CCA114M285BCGR
    Part No.:
    545CCA114M285BCGR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD545CCA114M285BCGR.pdf
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Voltage - Supply:
    1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.052" (1.33mm)
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    114.285 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Current - Supply (Max):
    127mA
    Surface Mount
    1. How to order 545CCA114M285BCGR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 545CCA114M285BCGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 545CCA114M285BCGR?
    Image 545CCA114M285BCGR
    Part Number 545CCA114M285BCGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Ultra™ SI545
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Function Enable/Disable
    Output CMOS
    Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)
    Frequency Stability ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Frequency 114.285 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Current - Supply (Max) 127mA