    Skyworks Solutions Inc. 545ECB100M000CCG
    Part No.:
    545ECB100M000CCG
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD545ECB100M000CCG.pdf
    Packaging:
    Strip
    Voltage - Supply:
    1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.039" (1.00mm)
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    100 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Current - Supply (Max):
    126mA
    Surface Mount
    1. How to order 545ECB100M000CCG on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 545ECB100M000CCG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 545ECB100M000CCG?
    Image 545ECB100M000CCGR 545ECB100M000CCG
    Part Number 545ECB100M000CCGR 545ECB100M000CCG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Ultra™ Si545 Ultra™ Si545
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Part Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output HCSL HCSL
    Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V 1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)
    Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Frequency 100 MHz 100 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Current - Supply (Max) 126mA 126mA