    Skyworks Solutions Inc. 545HBA101M000CCG
    Part No.:
    545HBA101M000CCG
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD545HBA101M000CCG.pdf
    Packaging:
    Strip
    Output:
    HCSL
    Voltage - Supply:
    1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.039" (1.00mm)
    Frequency Stability:
    ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    101 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Current - Supply (Max):
    138mA
    Surface Mount
    1. How to order 545HBA101M000CCG on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 545HBA101M000CCG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 545HBA101M000CCG?
    Image 545HBA101M000CCGR 545HBA101M000CCG
    Part Number 545HBA101M000CCGR 545HBA101M000CCG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Ultra™ Si545 Ultra™ Si545
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Part Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output HCSL HCSL
    Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V 1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)
    Frequency Stability ±10ppm ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Frequency 101 MHz 101 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Current - Supply (Max) 138mA 138mA