    Skyworks Solutions Inc. 565CAA100M000BCG
    Part No.:
    565CAA100M000BCG
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD565CAA100M000BCG.pdf
    Description:
    DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Series:
    Ultra™ Si565
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Part Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    VCXO
    Function:
    Amplitude Control
    Output:
    CMOS
    Voltage - Supply:
    1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.052" (1.33mm)
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±20ppm
    Frequency:
    100 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Current - Supply (Max):
    145mA
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    Mounting Style:
    Surface Mount
    1. How to order 565CAA100M000BCG on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 565CAA100M000BCG price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 565CAA100M000BCG?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image 565CAA100M000BCGR 565CAA100M000BCG
    Part Number 565CAA100M000BCGR 565CAA100M000BCG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Ultra™ Si565 Ultra™ Si565
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Part Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type VCXO VCXO
    Function Amplitude Control Amplitude Control
    Output CMOS CMOS
    Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V 1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm) 0.052" (1.33mm)
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±20ppm ±20ppm
    Frequency 100 MHz 100 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Current - Supply (Max) 145mA 145mA