    Skyworks Solutions Inc. 565CBA61M4400ACGR
    Part No.:
    565CBA61M4400ACGR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD565CBA61M4400ACGR.pdf
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Voltage - Supply:
    1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.056" (1.43mm)
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±20ppm
    Frequency:
    61.44 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max):
    145mA
    Surface Mount
    1. How to order 565CBA61M4400ACGR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 565CBA61M4400ACGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 565CBA61M4400ACGR?
    Image 565CBA61M4400ACGR
    Part Number 565CBA61M4400ACGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Ultra™ Si565
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type VCXO
    Function Enable/Disable
    Output CMOS
    Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.056" (1.43mm)
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±20ppm
    Frequency 61.44 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max) 145mA