    Skyworks Solutions Inc. 565CEA61M4400CCGR
    Part No.:
    565CEA61M4400CCGR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD565CEA61M4400CCGR.pdf
    Output:
    CMOS
    Voltage - Supply:
    1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.039" (1.00mm)
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±145ppm
    Frequency:
    61.44 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Current - Supply (Max):
    145mA
    Surface Mount
    1. How to order 565CEA61M4400CCGR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 565CEA61M4400CCGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 565CEA61M4400CCGR?
    Image 565CEA61M4400CCGR
    Part Number 565CEA61M4400CCGR
    Function Amplitude Control
    Output CMOS
    Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±145ppm
    Frequency 61.44 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Current - Supply (Max) 145mA