    Skyworks Solutions Inc. 591BD108M480DG
    Part No.:
    591BD108M480DG
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD591BD108M480DG.pdf
    Description:
    DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Series:
    Si591
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Part Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    108.48 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max):
    100mA
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    Mounting Style:
    Surface Mount
    1. How to order 591BD108M480DG on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 591BD108M480DG price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 591BD108M480DG?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image 591BD108M480DGR 591BD108M480DG
    Part Number 591BD108M480DGR 591BD108M480DG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Si591 Si591
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Part Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVDS LVDS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)
    Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Frequency 108.48 MHz 108.48 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max) 100mA 100mA