    Skyworks Solutions Inc. 591FA000274DGR
    Part No.:
    591FA000274DGR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD591FA000274DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 274.0000KHZ LVDS SMD
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    274 kHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max):
    100mA
    Surface Mount
    1. How to order 591FA000274DGR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 591FA000274DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 591FA000274DGR?
    Image 591FA000274DGR
    Part Number 591FA000274DGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Si591
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 2.5V
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Frequency 274 kHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max) 100mA