    Skyworks Solutions Inc. 591NA810M000DGR
    Part No.:
    591NA810M000DGR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD591NA810M000DGR.pdf
    Description:
    DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    810 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max):
    100mA
    Surface Mount
    1. How to order 591NA810M000DGR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 591NA810M000DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 591NA810M000DGR?
    Image 591NA810M000DGR
    Part Number 591NA810M000DGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Si591
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Frequency 810 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max) 100mA