    Skyworks Solutions Inc. 595AD170M240DGR
    Part No.:
    595AD170M240DGR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD595AD170M240DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 170.2400MHZ LVPECL
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±100ppm
    Frequency:
    170.24 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max):
    135mA
    Surface Mount
    1. How to order 595AD170M240DGR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 595AD170M240DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 595AD170M240DGR?
    Image 595AD170M240DGR
    Part Number 595AD170M240DGR
    Output LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±100ppm
    Frequency 170.24 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max) 135mA