    Skyworks Solutions Inc. 595AE155M520DGR
    Part No.:
    595AE155M520DGR
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD595AE155M520DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVPECL
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Series:
    Si595
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    VCXO
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±65ppm
    Frequency:
    155.52 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max):
    135mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Ratings:
    Mounting Style:
    Surface Mount
    1. How to order 595AE155M520DGR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 595AE155M520DGR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 595AE155M520DGR?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image 595AE155M520DGR
    Part Number 595AE155M520DGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Si595
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type VCXO
    Function Enable/Disable
    Output LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±65ppm
    Frequency 155.52 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max) 135mA