    Skyworks Solutions Inc. 595AE160M000DGR
    Part No.:
    595AE160M000DGR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD595AE160M000DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSCILLATOR
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±65ppm
    Frequency:
    160 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max):
    135mA
    Surface Mount
    1. How to order 595AE160M000DGR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 595AE160M000DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 595AE160M000DGR?
    Image 595AE160M000DGR
    Part Number 595AE160M000DGR
    Output LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±65ppm
    Frequency 160 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max) 135mA