    Skyworks Solutions Inc. 595MD161M525DGR
    Part No.:
    595MD161M525DGR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD595MD161M525DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 161.5250MHZ LVPECL
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±100ppm
    Frequency:
    161.525 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max):
    135mA
    Surface Mount
    1. How to order 595MD161M525DGR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 595MD161M525DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 595MD161M525DGR?
    Image 595MD161M525DGR
    Part Number 595MD161M525DGR
    Output LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±100ppm
    Frequency 161.525 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max) 135mA