    Taiwan Semiconductor Corporation P4SMA130H
    Part No.:
    P4SMA130H
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDP4SMA130H.pdf
    Description:
    400W, 130V, 10%, UNIDIRECTIONAL,
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    105V
    Voltage - Breakdown (Min):
    117V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    187V
    Supplier Device Package:
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    2.2A
    Power - Peak Pulse:
    400W
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Automotive
    1. How to order P4SMA130H on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the P4SMA130H price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of P4SMA130H?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of P4SMA130H.
    Image P4SMA130H
    Part Number P4SMA130H
    Unidirectional Channels 1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 105V
    Voltage - Breakdown (Min) 117V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 187V
    Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.2A
    Power - Peak Pulse 400W
    Qualification AEC-Q101
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)