    Taiwan Semiconductor Corporation P4SMA15H
    Part No.:
    P4SMA15H
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDP4SMA15H.pdf
    Description:
    400W, 15V, 10%, UNIDIRECTIONAL,
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    12.1V
    Voltage - Breakdown (Min):
    13.5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    22V
    Supplier Device Package:
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    19A
    Power - Peak Pulse:
    400W
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Automotive
    1. How to order P4SMA15H on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the P4SMA15H price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of P4SMA15H?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of P4SMA15H.
    7.How to contact us to get technical supports, such as P4SMA15H pin diagram, P4SMA15H datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image P4SMA15H
    Part Number P4SMA15H
    Unidirectional Channels 1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12.1V
    Voltage - Breakdown (Min) 13.5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 22V
    Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 19A
    Power - Peak Pulse 400W
    Qualification AEC-Q101
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)