    Taiwan Semiconductor Corporation P4SMA27H
    Part No.:
    P4SMA27H
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDP4SMA27H.pdf
    Description:
    400W, 27V, 10%, UNIDIRECTIONAL,
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    21.8V
    Voltage - Breakdown (Min):
    24.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    39.1V
    Supplier Device Package:
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    10.7A
    Power - Peak Pulse:
    400W
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Automotive
    1. How to order P4SMA27H on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the P4SMA27H price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of P4SMA27H?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of P4SMA27H.
    7.How to contact us to get technical supports, such as P4SMA27H pin diagram, P4SMA27H datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image P4SMA27H
    Part Number P4SMA27H
    Unidirectional Channels 1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 21.8V
    Voltage - Breakdown (Min) 24.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 39.1V
    Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.7A
    Power - Peak Pulse 400W
    Qualification AEC-Q101
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)