    Taiyo Yuden LCRNJ10145GL151MN
    Part No.:
    LCRNJ10145GL151MN
    Manufacturer:
    Taiyo Yuden
    Category:
    Fixed Inductors
    Package:
    Nonstandard
    Description:
    FIXED IND 150UH 860MA 420MOHM SM
    Manufacturer:
    Taiyo Yuden
    Series:
    LCRN
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material - Core:
    Ferrite
    Tolerance:
    ±20%
    Current Rating (Amps):
    860 mA
    Current - Saturation (Isat):
    1.11A
    Supplier Device Package:
    Shielding:
    Shielded
    DC Resistance (DCR):
    350mOhm
    Inductance:
    150 µH
    Q @ Freq:
    Frequency - Self Resonant:
    Mounting Style:
    Surface Mount
    Ratings:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
    Features:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    100 kHz
    Height - Seated (Max):
    0.191" (4.85mm)
    1. How to order LCRNJ10145GL151MN on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the LCRNJ10145GL151MN price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LCRNJ10145GL151MN?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image LCRNJ10145GL151MN
    Part Number LCRNJ10145GL151MN
    Manufacturer Taiyo Yuden
    Series LCRN
    Package/Case Nonstandard
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Ferrite
    Tolerance ±20%
    Current Rating (Amps) 860 mA
    Current - Saturation (Isat) 1.11A
    Supplier Device Package -
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 350mOhm
    Inductance 150 µH
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant -
    Mounting Style Surface Mount
    Ratings AEC-Q200
    Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
    Features -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 100 kHz
    Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)