    TE Connectivity Passive Product CPF1206B45K3E1
    Part No.:
    CPF1206B45K3E1
    Manufacturer:
    TE Connectivity Passive Product
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDCPF1206B45K3E1.pdf
    Description:
    RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/8W 1206
    Manufacturer:
    Series:
    CPF, Neohm
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Resistance:
    45.3 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Ratings:
    1206
    Size / Dimension:
    0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order CPF1206B45K3E1 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the CPF1206B45K3E1 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CPF1206B45K3E1?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image CPF1206B45K3E1
    Part Number CPF1206B45K3E1
    Manufacturer TE Connectivity Passive Product
    Series CPF, Neohm
    Package/Case 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Resistance 45.3 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Composition Thin Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)