    TE Connectivity Passive Product CPF1206B576KE1
    Part No.:
    CPF1206B576KE1
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDCPF1206B576KE1.pdf
    Description:
    RES SMD 576K OHM 0.1% 1/8W 1206
    Resistance:
    576 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Size / Dimension:
    0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Failure Rate:
    1. How to order CPF1206B576KE1 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the CPF1206B576KE1 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CPF1206B576KE1?
    Image CPF1206B576KE1
    Part Number CPF1206B576KE1
    Part Status Active
    Resistance 576 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Composition Thin Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)