    TE Connectivity Passive Product CPF1206B95K3E1
    Part No.:
    CPF1206B95K3E1
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDCPF1206B95K3E1.pdf
    Description:
    RES SMD 95.3K OHM 0.1% 1/8W 1206
    Resistance:
    95.3 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Size / Dimension:
    0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Failure Rate:
    1. How to order CPF1206B95K3E1 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the CPF1206B95K3E1 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CPF1206B95K3E1?
    Image CPF1206B95K3E1
    Part Number CPF1206B95K3E1
    Part Status Active
    Resistance 95.3 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Composition Thin Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)