    TE Connectivity Passive Product RA73F1J309RBTD
    Part No.:
    RA73F1J309RBTD
    Manufacturer:
    TE Connectivity Passive Product
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0603 (1608 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRA73F1J309RBTD.pdf
    Description:
    RA73F 1J 309R 0.1% 5K RL
    Manufacturer:
    Series:
    RA73
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Resistance:
    309 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Temperature Coefficient:
    25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Ratings:
    0603
    Size / Dimension:
    0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.023" (0.58mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order RA73F1J309RBTD on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the RA73F1J309RBTD price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RA73F1J309RBTD?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image RA73F1J309RBTD RA73F1J309RBTDF
    Part Number RA73F1J309RBTD RA73F1J309RBTDF
    Manufacturer TE Connectivity Passive Product TE Connectivity Passive Product
    Series RA73 RA73
    Package/Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Part Status Active Active
    Resistance 309 Ohms 309 Ohms
    Tolerance ±0.1% ±0.1%
    Composition Thin Film Thin Film
    Features - -
    Temperature Coefficient 25ppm/°C 25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package - -
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
    Ratings 0603 0603
    Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm) 0.023" (0.58mm)